Bilder från arbetsprov

Arbetsprov, Degerfors
26 maj 2024 

Birgitta Palo Johansson körde godkänt Allmändrag med Doremis Lumoz Yeda i Degerfors 26 maj 2024.  

Arbetsprov, Älvkarleby
10-12 maj 2024 

Rachel Muheim körde godkänt AP, klass I, med Amandios Leo i Älvkarleby den 10 maj 2024.

AP Lad´s O Gizza körde  sitt 2:a godkända AP i klass III och tog därmed Championatet med förare Ulla Söderqvist den 12 maj 2024.

Arbetsprov, Östra Ljungby
14-15 oktober 2023 

Arbetsprov, Östra Ljungby 14 oktober 2023 

Godkänt AP i klass I kördes av Charlotte Segreland med Bellissimo Berner´s Bambina (93p). 

Godkända ekipage i Allmändrag: Belissimo Berner´s Cha Cha (85p), förare Birgitta Löfdahl, Piaf Padam Tai Brizo (87p), förare Rolf Lundberg och Möllelyckans Greta (108p), förare Lennart Björk

Arbetsprov, Östra Ljungby 15 oktober 2023 

Godkänt AP i klass I: Fohlinans Chique af Chilla (97p) med förare Jan Andersson

Godkända ekipage i Allmändrag: Piaf Padam Tai Brizo (97,5p) förare Rolf Lundberg och Belissimo Berner´s Cha Cha (90,5p) förare Birgitta Löfdahl.

Arbetsprov i Moheda
14-16 juli 2023

Godkänt Arbetsprov, klass I: Fohlinans First Love (91,5p) förare Catharina Fohlin och Fohlinans Miss Right (89p) förare Emma Edvardsson.

Godkänt Arbetsprov, klass III: SE AP CH Bernerkvarnens Elladora (204,5p) förare Ing-Marie Olsson och AP Lad´s O Gizza (175,5p) förare Ulla Söderqvist

Godkänt Allmändrag, 15 juli 2023: Glotterskogens Luva Lussebulle (110p) förare Karina Larsson, Bellissimo Berner´s Jasmin (110p) förare Niclas Jönsson och Fohlinans Semla (109p) förare Anna-Karin Sundström

Godkänt Allmändrag, 14 juli 2023: Amandios Mimer af Nelson (82,5p) förare Tommy Jönsson.

Godkänt Allmändrag, 15 juli 2023: Fohlinans First Love (89,5p) förare Agnes Fholin

Arbetsprov i Ängelholm
7 maj 2023

Grattis till ett godkänt Allmändrag med Bellissimo Berner´s Bambina, 85p, med förare Charlotte Segreland som kördes den 7 maj 2023 i Ängelholm.

Arbetsprov i Norrköping
16 april 2023

Godkänt ekipage i klass III:
Bernerkvarnens Elladora ”Fina” med förare Ing-Marie Olsson.

Godkänt ekipage i klass IV:
Brånslättens Chili con Carne med förare Ing-Marie Jonsson.

Arbetsprov i Ängelholm
15-16 oktober  2022

Arbetsprov, Ängelholm 15 oktober 2022
Godkänt ekipage i klass I kördes av Wiitch-Hoo´s Lady Lovely Lox, 111p
med förare Ingrid Inka Kruse

Arbetsprov, Ängelholm 15 oktober 2022
Godkänt ekipage i klass I kördes av Wiitch-Hoo´s Lady Lovely Lox, 111p
med förare Ingrid Inka Kruse

Godkänt ekipage i klass II kördes av AP Bernihofens Kloker, 168p
med förare Linda Östlund

Arbetsprov, Ängelholm 16 oktober 2022
Godkänt ekipage i klass I kördes av Märta Mosbricka, 87,5p
med förare Ing-Marie Jonsson

Arbetsprov i Byske
13 augusti 2022

220813_242D8

Glotterskogens Märta Mosbricka körde godkänt Allmändrag med 103,5p,
förare Ing-Marie Jonsson.

Arbetsprov i Moheda 
15-17 juli 2022

Allmändrag i Moheda 15 juli 2022
Jenny Nyström körde ett godkänt Allmändrag 
med Fohlinans Winter Bear (108,5p).

Allmändrag i Moheda 16 juli 2022
Två godkända ekipage i Allmändraget. 
Jenny Nyström med Fohlinans Winter Bear (110p) 
och blev därmed klubbmästare 
och Agnes Fohlin med Fohlinans  First love (87p).

Arbetsprov i Moheda 17 juli 2022
AP Lad´s O Gizza körde godkänt i klass II (174,5p),  
och blev också därmed klubbmästare, förare Ulla Söderqvist.